לשיחה עם יועץ משכנתאות

משכנתא הפוכה

תוכן עניינים

ריבית בנק ישראל

ריבית הפריים 6.00%
ריבית בנק ישראל 4.50%
מעודכן אפריל 2024

מדד תשומות הבנייה

מדד תשומות
130.20 (0.3+)

 מחודש מרץ 2024
מעודכן אפריל 2024

לייעוץ ראשוני ללא תשלום

חדש בבלוג שלנו
חדש באתר אטוס

משכנתא הפוכה – זקוקים לכסף בגיל הזהב ולא מצליחים לגייס – פנו לאטוס

היא אומנם נקראת משכנתא, אבל אתם לא חייבים להשתמש בה לקניית דירה, במשכנתא הפוכה תוכלו להשתמש בכספים שתקבלו לכל מטרה שתרצו. 

משכנתא הפוכה היא משכנתא המיועדת לאוכלוסייה המבוגרת והיא מאפשרת לשעבד נכסי נדל"ן ובתמורה לקבל כסף. המשכנתא ההפוכה זוהי דרך מאוד מקובלת למי שזקוק כסף בגיל הזהב והיא עדיפה על סוגים שונים של הלוואות אחרות בגלל הריבית ובגלל תנאי ההחזר. 

אם אתם עומדים חסרי אונים מול כל אפשרויות ההלוואות המתאימות לבני גיל הזהב, אם אתם מרגישים מבולבלים אל מול המוסדות הפיננסיים השונים, בואו להיפגש אתנו!

יחד נבחן את כל האפשרויות העומדות בפניכם, נעזור לכם לבחור את המסלול המתאים ביותר ונלווה אתכם באופן צמוד עד לקבלת המשכנתא לשביעות רצונכם המלאה!

צברנו ניסיון רב, ליווינו בהצלחה אינספור לקוחות בני גיל הזהב. נוכל לעזור גם לכם!

הגעתם לגיל הזהב (מעל 60 ומעלה)
בואו לבדוק את זכאותכם למשכנתא
לפרטים וייעוץ ראשוני ללא תשלום חייגו
050-800-5557

משכנתא הפוכה

בואו להכיר – משכנתא הפוכה

בעולם הגדול משכנתא הפוכה היא להיט, בישראל היא עדיין מוכרת פחות, אך לאט לאט, בצעדים בטוחים, המשכנתא ההפוכה תופסת תאוצה גם בישראל וזוכה לפופולאריות רבה.

משכנתא זאת היא הלוואה המיועדת לבני גיל הזהב, מעל גיל שישים ומעלה, ומאפשרת להם לקבל סכום כסף נזיל תמורת שעבוד נכס. זוהי משכנתא המיועדת לאנשים שיש להם נכס בבעלותם ואשר זקוקים לסכום כסף גדול וחד פעמי או לסכומי כסף חודשיים שיעברו אל חשבון הבנק שלכם.

המשכנתא ההפוכה אינה עוד הלוואה ויש הבדל משמעותי בין הלוואה לבין משכנתא הפוכה.  בעוד שבהלוואה אתם נדרשים להחזיר כל חודש סכומי כסף, אשר עלולים לעתים להוות מטרד כלכלי, במשכנתא הזאת הרעיון הוא שאת כספי המשכנתא תוכלו להחזיר באמצעות מכירת הנכס בעתיד על ידי הלווים או על ידי היורשים. אם לאחר מכירת הנכס יישאר כסף, הוא יועבר אליכם או אל היורשים שלכם. 

לא תמיד חייבים למכור את הנכס כדי להחזיר את ההלוואה. אם אתם או היורשים שלכם  תהיו מעוניינים להמשיך להחזיק בנכס, תוכלו להחזיר לגוף המלווה את החוב ולשחרר את הנכס מהשעבוד.

גובה המשכנתא ייקבע בהתאם לשווי הנכס ולגיל הלווים. אתם יכולים ללוות בין עשרים אחוז מערך הנכס ועד לחמישים אחוז מערכו בהתאם לצרכים שלכם, וככל שאתם מתקדמים יותר בגיל, שיעור ההלוואה ביחס לשווי הנכס עולה. אתם יכולים להשתמש בכל הסכום המאושר או רק בחלקו ובשעת הצורך להגדיל את סכום ההלוואה. 

הריבית הנדרשת עבור משכנתא נמוכה יחסית להלוואות אחרות, אך גבוהה במעט מהריבית הנדרשת עבור משכנתא רגילה. בדרך כלל גובה הריבית במשכנתא הזאת יהיה גבוה ב – 0.3% – 1.3% מאשר הריבית הנדרשת במשכנתא סטנדרטית. 

לא רק הבנקים מעניקים משכנתא הפוכה. יש גופים פיננסיים נוספים העוסקים בתחום והאפשרויות ממי לקחת את המשכנתא הן נרחבות. צוות היועצים של "אטוס משכנתאות" ידע להמליץ לכם על הגוף הפיננסי שבאמצעותו תקבלו את המשכנתא הגבוהה ביותר ואת התנאים הנוחים ביותר. צברנו ניסיון רב מול הגופים הפיננסיים השונים, נדע לנהל אתם בהצלחה משא ומתן כדי להשיג עבורכם את התנאים הטובים והנוחים ביותר. 

לייעוץ ראשוני ללא תשלום

משכנתא הפוכה למי זה מתאים?

משכנתא זאת מתאימה לבני שישים ומעלה אשר מעוניינים להזדקן בכבוד וזקוקים להכנסה גבוהה יותר מאשר סך ההכנסות העומדות לרשותם. עם השנים היכולת לפרנס ולהתפרנס הולכת ונחלשת וסכומי המשכנתא יעזרו ללווים לאזן את התקציב החודשי.

משכנתא שכזאת מתאימה לאנשים מבוגרים הנדרשים לממן טיפולים רפואיים בעלות כספית גבוהה.

משכנתא שכזאת מתאימה לאנשים אשר מעוניינים לעזור לילדיהם בכל סוג של עזרה, במימון שכר לימוד במוסדות להשכלה גבוהה, בעזרה לגיוס ההון העצמי הנדרש לקניית דירה  לעזרה במימון אירועים של הילדים או הנכדים או בסיוע לכל הוצאה גבוהה אחרת.

לאנשים שיש להם עדיין יתרת משכנתא נמוכה על הנכס והם מעוניינים להחליף את המשכנתא הרגילה במשכנתא הפוכה. 

מהם התנאים של משכנתא הפוכה?

 • לקיחת המשכנתא אפשרית רק לבני גיל שישים ומעלה, אנשים שיש בבעלותם נכס נדל"ני שאותו אפשר לשעבד. על הנכס להיות רשום בטאבו, במנהל מקרקעי ישראל או בחברה משכנת. 
 • אם הנכס הנדל"ני שברשותכם מעוקל או משועבד, לא תוכלו לקבל משכנתא .
 • כדי לקבל את המשכנתא יש להזמין שמאי כדי שיאמוד את שווי הנכס.
 • במידה והנכס שאותו אתם מעוניינים לשעבד מושכר, יש לעדכן את הגוף המלווה.

 

האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה?

 היתרונות והחסרונות של המשכנתא ההפוכה

 • משכנתא הפוכה מאפשרת לבני גיל הזהב לגייס סכום כסף גדול, יחסית, בריבית נמוכה בהשוואה לגובה הריבית הנדרשת בהלוואות אחרות.
 • בני גיל הזהב נתקלים לא אחת בסירוב כאשר הם מבקשים הלוואה או משכנתא בשל הגיל המבוגר, במשכנתא הזאת זה לא כך. משכנתא שכזאת נועדה לבני גיל הזהב שבדרך פשוטה ומהירה, יחסית, יוכלו לגייס סכומי כסף גדולים.
 • בעת הגשת בקשה לקבלת משכנתא הפוכה לא תידרשו להוכיח הכנסות חודשיות קבועות, להציג תלושים ולהביא ערבים. הנכס המשועבד מהווה ביטחון עבור הבנק, ומאחר ואין צורך בהחזרים חודשים אין גם צורך להוכיח את גובה ההכנסות החודשיות.
 • כדי לקבל משכנתא כזאת אתם לא נדרשים לעשות ביטוח חיים ולא תידרשו להצהיר הצהרת בריאות.
 • לקחתם משכנתא הפוכה, הנכס שלכם עדיין בבעלותכם ואתם תוכלו להמשיך לגור בו כל שתרצו, לשפץ אותו או אפילו להשכיר אותו. 
 • את המשכנתא אפשר לפרוע בכל זמן וללא עמלת פירעון.

 

 לצד היתרונות יש גם חסרונות

 • תקרת הלוואה מוגבלת עד לעשרים עד חמישים אחוז משווי הנכס.
 • ההלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • יש לשלם דמי ניהול ועמלות פתיחת תיק.
 • הלוואה הפוכה היא הלוואת בלון כאשר סכום החוב גדל עם השנים ויוצר אפקט ריבית דריבית.

 

לסיכום, משכנתא הפוכה היא משכנתא המיועדת לגילאים מבוגרים (גיל הזהב). בדיוק כמו שבלקיחת משכנתא סטנדרטית משעבדים נכס ומקבלים הלוואה, כך גם במשכנתא שכזאת משעבדים נכס ומקבלים הלוואה, אך בשונה ממשכנתא רגילה, בכספי ההלוואה אפשר להשתמש לכל מטרה. במשכנתא רגילה אתם מתחייבים לתשלומים חודשיים, במשכנתא ההפוכה אתם לא מתחייבים להחזרים חודשיים, אלא מחזירים את הלוואה בתשלום חד פעמי.

לכאורה הדרך לקבלת משכנתא הפוכה נראית קלה ופשוטה, אך חשוב לבצע השוואת מחירים, לקחת בחשבון את היתרנות ואת החסרונות בלקחת משכנתא שכזאת, לבדוק את הכדאיות של ההלוואה ובמידת הצורך לחפש אלטרנטיבות אפשריות אחרות. יועצי המשכנתאות ב"אטוס" ידעו לשמור על האינטרסים שלכם מול הגופים המלווים, לייעץ לכם בבחירת ההלוואה המתאימה ולהשיג עבורכם את התנאים המתאימים והמשתלמים ביותר. 

לייעוץ ראשוני ללא תשלום


icon

כל הגופים שמספקים משכנתאות, הבנקים, חברות הביטוח וגופי מימון חוץ בנקאיים.

icon

לא. אין החזרים חודשיים במקרים מסוימים אפשר לשלם כל חודש רק את הריבית.

icon

כן. אך אם הדירה מושכרת יש להודיע על כך לגוף המעניק את המשכנתא.

icon

כן, ללא קנסות וחיובים מיותרים.

icon

לאחר מכירת הבית או לאחר שהיורשים יפרעו את ההלוואה יישאר להם ההפרש בין שווי הבית לבין יתרת ההלוואה.

icon

תקרת הלוואה מוגבלת עד לעשרים עד חמישים אחוז משווי הנכס, ההלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן, יש לשלם דמי ניהול ועמלות פתיחת תיק, הלוואה הפוכה היא הלוואת בלון כאשר סכום החוב גדל עם השנים ויוצר אפקט ריבית דריבית.

icon

לקיחת משכנתא הפוכה אפשרית רק לבני גיל שישים ומעלה, כשיש בבעלותם נכס נדל"ני שאותו אפשר לשעבד. על הנכס להיות רשום בטאבו. לנכס אסור שיהיה שיעבוד או עיקול.

איתי כהן - בעלים ATUS

נכתב על ידי איתי כהן
מומחה למשכנתאות כבר למעלה מ-10 שנים
יודע לבנות תיק משכנתאות מנצח עבור כל לקוח, ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות