לשיחה עם יועץ משכנתאות

משכנתא בוליט

תוכן עניינים

ריבית בנק ישראל

ריבית הפריים 6.00%
ריבית בנק ישראל 4.50%
מעודכן אפריל 2024

מדד תשומות הבנייה

מדד תשומות
130.20 (0.3+)

 מחודש מרץ 2024
מעודכן אפריל 2024

לייעוץ ראשוני ללא תשלום

חדש בבלוג שלנו
חדש באתר אטוס

משכנתא בוליט עם אטוס משכנתאות

הלוואת בוליט או בשמותיה הנוספים הלוואת בלון או הלוואת גישור היא הלוואה לטווח קצר כאשר בכל חודש אנחנו משלמים את עלות הריבית בלבד ובסיום התקופה מחזירים בבת אחת את קרן ההלוואה.

בעוד שבמשכנתא רגילה אנו משלמים כל חודש תשלום בגובה מסוים המורכב משני חלקים, החלק האחד מהחזר הקרן והחלק השני מתשלום הריבית על ההלוואה, בהלוואת בוליט התשלום החודשי מורכב רק מתשלום הריבית ואת הקרן אנו נשלם בתשלום אחד בסיום תקופת ההלוואה.

מהם התנאים לקבלת משכנתא בוליט

משכנתא בוליט היא משכנתא לטווח קצר המגובה בנכס אשר משמש כבטוחה להלוואה. ללא שעבוד של נכס לטובת הבנק אי אפשר יהיה לקבל את ההלוואה.

מאחר ומשכנתא בוליט היא משכנתא ככל המשכנתאות, רק בשינוי תנאי ההחזר, גם התנאים לקבלת המשכנתא זהים לקבלת משכנתאות רגילות.

את התנאים לקבלת המשכנתא קובעים שני גורמים: בנק ישראל והבנק המסחרי המעניק לכם את הלוואה.

בנק ישראל הוא הגורם הקובע את הנהלים ואת התנאים, הוא מגביל את הסכומים ואת אחוזי המימון והוא המגדיר את המסלולים ואת התקופות. הבנק המסחרי כפוף לנהלים ולמגבלות של בנק ישראל, אך רשאי להעמיד תנאים משלו. בפועל קיים דמיון רב בין התנאים לקבלת המשכנתא בין הבנקים השונים.

בדרך כלל הבנקים דורשים הון עצמי מינימאלי, בהתאם להנחיות של בנק ישראל, הכנסה קבועה ויציבה, היסטוריה פיננסית יציבה, הצגת יכולת פיננסית להחזר חודשי, מצב בריאותי טוב לצורך רכישת ביטוח, הוכחה על קניית נכס או שיפוץ נכס, הערכת שווי הנכס הנרכש לפי שמאי מקרקעין של הבנק וגיל מקסימלי של הרוכשים.

למי כדאי לקחת הלוואת גישור – בוליט

הלוואת גישור כדאית למי שעומד בהגדרות הבאות:

אתם עתידים לקבל סכום כסף גדול בשנים הקרובות, סכום כסף שיכסה את גובה הקרן מקרן השתלמות, מקרן פיצויים, מתנה מובטחת או שיש לכם סכום כסף שאינו נזיל, אך הוא יהיה נזיל, בוודאות, בתקופה הקרובה, הלוואת גישור מתאימה לכם.

רכשתם נכס חדש ועדיין לא מכרתם את הנכס הישן, אך הוא עתיד להימכר בשנים הקרובות.

אתם גרים בדירה שכורה ורכשתם דירה, אך אין לכם יכולת כלכלית לשלם את שני התשלומים, את שכר הדירה החודשי ואת החזרי המשכנתא על הנכס החדש.

אתם גרים בדירה המיועדת לפינוי בינוי, פרויקט שיקפיץ את ערך הדירה בשוק, וכדי לקנות דירה חדשה חסר לכם סכום כסף שאותו תוכלו להרוויח מהאקזיט הצפוי של מכירת הדירה לאחר סיום הפרויקט וסכום הכסף שתרוויחו בסיום יאפשר לכם גם להחזיר את הלוואת הגישור וגם להרוויח מעליית ערך הנכס.

מהם הסיכונים במשכנתא בוליט?

למשכנתא בוליט יש יתרונות וחסרונות והיא מלווה גם בסיכונים.

היתרונות:
החזר חודשי נמוך לעומת מסלול רגיל של משכנתא, החזר המאפשר להימנע מעומס על ההוצאות החודשיות.

החסרונות:
הריבית של משכנתא בוליט יקרה יותר מאשר הריבית של משכנתאות הניתנות במסלולים אחרים.
המשכנתא ניתנת לטווח קצר יותר.

הריבית המצטברת גבוהה וההצמדות השונות מייקרות את המשכנתא.
במועד הפירעון של המשכנתא יהיה עליכם לגייס סכום כסף משמעותי.

על אף היתרונות של משכנתא בוליט וגם אם יש לכם הבטחה לסכום כסף המיועד לפירעון המשכנתא אי אפשר להתעלם מהסיכון המלווה את נטילת המשכנתא מסוג בוליט.

אם מכל סיבה שהיא הכסף שאמור היה להתקבל לא הגיע, אתם תמצאו את עצמכם בבעיה לא פשוטה מול הבנק ותיאלצו להתמודד עם הבנק כדי לפתור את הבעיה. במצב זה עומדות בפניכם שתי אפשרויות, מכירת הנכס או מחזור משכנתא. אם תבחרו במחזור משכנתא תידרשו לבצע את המחזור בתנאים שהבנק יציב לכם, תנאים שכמעט תמיד ייקרו את המחיר הסופי של המשכנתא.

לסיכום, משכנתא בוליט היא משכנתא יקרה יחסית למשכנתאות אחרות והיא מתאימה לאנשים שיש להם "כסף על הנייר", כסף שעתיד להשתחרר בפרק זמן קרוב ושאפשר יהיה לשלם בו את הקרן.

לפני שאתם רוכשים משכנתא בוליט בואו להתייעץ עם יועצי המשכנתאות של "חברת אטוס". יחד נבדוק האם משכנתא בוליט מתאימה לכם או שננסה לחפש חלופות אחרות לדחיית התשלומים.

icon

משכנתא בוליט היא הלוואה לטווח קצר כאשר בכל חודש אנחנו משלמים את עלות הריבית בלבד ובסיום התקופה מחזירים בבת אחת את קרן ההלוואה.

icon

שני התנאים העיקריים לקבלת משכנתא בוליט הם: שיעבוד של נכס קיים ולעמוד בתנאים לקבלת משכנתא ככל המשכנתאות

איתי כהן - בעלים ATUS

נכתב על ידי איתי כהן
מומחה למשכנתאות כבר למעלה מ-10 שנים
יודע לבנות תיק משכנתאות מנצח עבור כל לקוח, ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות