לשיחה עם יועץ משכנתאות

הקפאת משכנתא

תוכן עניינים

ריבית בנק ישראל

ריבית הפריים 6.00%
ריבית בנק ישראל 4.50%
מעודכן אפריל 2024

מדד תשומות הבנייה

מדד תשומות
130.20 (0.3+)

 מחודש מרץ 2024
מעודכן אפריל 2024

לייעוץ ראשוני ללא תשלום

חדש בבלוג שלנו
חדש באתר אטוס

הקפאת משכנתא – בואו ללמוד הכול על הקפאת משכנתאות

הקפאת תשלומי משכנתא זהו תהליך שבו רוצים לעצור את תשלומי המשכנתא לתקופה מסוימת  בשל מגוון סיבות המונעות מבעל המשכנתא להמשיך ולשלם את תשלומי המשכנתא כל חודש. את המשכנתא אפשר להקפיא בשתי דרכים, אפשר לעשות להקפאה חלקית –  בהקפאה זו בעל המשכנתא דוחה את תשלומי הקרן, אך ממשיך לשלם את הריבית – ואפשר להקפיא אותה בהקפאה מלאה, גם את הקרן וגם את הריבית.

דחיית תשלום משכנתא
עבור לקוחות כל הבנקים!
דחיית משכנתאות עם המומחים של אטוס
לייעוץ ראשוני ללא תשלום:
050-800-5557

 

מה הם התנאים הנדרשים על מנת להקפיא את המשכנתא?

הקפאת משכנתא אפשרית רק על משכנתא שכבר קיימת ובמקרים רבים הבנקים לא יאשרו את ההקפאה בתקופה הראשונה לחיי המשכנתא.

אם הקפאתם בעבר מספר תשלומי משכנתא או שהיו לכם סיבוכים ועיכובים בתשלומי משכנתא, סביר להניח שהבנק יסרב להקפיא את המשכנתא.

בחוזי משכנתא רבים יש סעיף מיוחד בחוזה באשר להקפאת תשלומי המשכנתא. אם הסעיף הזה לא מופיע בהסכם שלכם, הבנק יכול לסרב להקפאת התשלומים, גם אם אתם במצב שבו אתם לא יכולים לעמוד בהחזר התשלומים, וגם במידה שיש לכם סעיף בחוזה, הקפאת המשכנתא מותנית באישור מיוחד מהבנק. 

הבנק יבקש לדעת לכמה זמן אתם מעוניינים להקפיא את המשכנתא. כאשר הקפאה לתקופה קצרה שבין חודש לשלושה חודשים תינתן בדרך כלל בקלות, הקפאה לתקופה ארוכה יותר תדרוש מהבנק לבדוק בדיקה מעמיקה יותר לפני שהוא נותן תשובה. אם אתם כבר מחזירים את המשכנתא מעל לעשר שנים או שהבנק מכיר אתכם כלקוחות טובים, ייתכן והבנק יאשר לכם הקפאת משכנתא לתקופות ארוכות.

הגשתם בקשה להקפאת משכנתא והבנק סירב, צרו קשר עם יועצי המשכנתאות של "אטוס משכנתאות", צברנו ניסיון רב בתחום, אנחנו יכולים לסייע לכם בניהול המשא ומתן מול הבנק ובמקרה הצורך להציע פתרונות אטרקטיביים אחרים לדחיית תשלום המשכנתא.

 

מהן הסיבות להקפאת המשכנתא

יש מגוון סיבות שבגינן אפשר לבקש הקפאת משכנתא:

  • נקלעתם למצב כלכלי קשה בשל פיטורים מהעבודה, ירידה משמעותית בהכנסות החודשיות  או כל סיבה אחרת, ואתם לא מסוגלים לעמוד כעת החזר החודשי של המשכנתא.
  • מצב רפואי מורכב – תאונה, מחלה או טיפולים ממושכים המחייבים הוצאות רפואיות גבוהות במיוחד עלולים להוות סיבה לקושי בתשלומי המשכנתא.
  • אתם נמצאים בהליכי גירושין, הליכים אשר יוצרים קשיים כלכלים ומחלוקות בגין נכסים משותפים ובגין התשואה שהם מניבים.
  • אירוע משפחתי יקר כמו למשל חתונה, לידה ועוד המלווים בהוצאות כספיות גבוהות.
  • חופשה עם המשפחה.
  • הקפאת תשלומי משכנתא בשל רכישת דירה חדשה –  כאשר אתם רוכשים דירה חדשה יש אפשרות להקפיא את המשכנתא על הדירה הישנה ולקחת משכנתא חדשה. חשוב לדעת שברכישת דירה חדשה קיימות אפשרויות נוספות כמו גרירת המשכנתא או מחזור המשכנתא.

 

אם אתם רוצים לרכוש דירה חדשה ועדיין משלמים על הדירה הישנה, צרו קשר עם יועצי המשכנתאות של "אטוס משכנתאות" כדי לקבל ייעוץ מקצועי שיסייע לכם לנתב בין שני מסלולי המשכנתאות ולבחור את הדרך המתאימה ביותר. 

 

להקפאת / דחיית המשכנתא יש יתרונות וחסרונות

יתרונות: 

אם אתם מבקשים את הקפאת המשכנתא בשל מצב כלכלי קשה, הפסקה בתשלומי המשכנתא תיתן לכם זמן חשוב להתאושש, לקחת אוויר ופסק זמן ולחשוב על פתרונות אחרים או נוספים להכנסה כמו מציאת עבודה חדשה ועוד.

הקפאת משכנתא מונעת רישום בפיגור התשלומים, היא מונעת תשלום של ריבית פיגורים גבוהה ומונעת מהבנק אפשרות לביצוע עיקול על הנכס המשועבד.

הקפאת המשכנתא תשפיע על המשכנתא באופן מזערי ביותר. נכון, אתם תידרשו לשלם את התשלומים שלא שילמתם במשך מספר חודשים, אך הסכום שאתם חייבים יתפרס לאורך תקופה ארוכה, וההשפעה על גובה ההחזר החודשי תהיה יחסית קטנה. 

חסרונות:

דחיית תשלומי המשכנתא תעלה את גובה ההחזרים החודשיים, תאריך את תקופת המשכנתא ועלולה להעלות גם את הריבית. ככל שלא שילמתם את הריבית, תידרשו לשלם עליה יותר בעתיד.

רוצים להקפיא משכנתא – צרו קשר עם יועץ משכנתאות! 

כאשר אתם רוצים לבצע הקפאת משכנתא, לא מומלץ לעשות את זה לבד, כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי!

עולם המושגים של המשכנתאות זר לכם ואתם עלולים לטבוע בין המושגים השונים. יועץ מקצועי ידע לעזור לכם להתנהל בדרך המקצועית והנכונה ביותר. הוא ידע לייעץ לכם באיזה דרך להקפיא את המשכנתא, איך להגיש את הבקשה לבנק ויבדוק האם הקפאת המשכנתא היא רלוונטית עבורכם.

רוצים להקפיא משכנתא, צרו קשר, נשמח לשתף אתכם בידע ובניסיון הרב שצברנו בתחום ולעזור לכם עם דחיית המשכנתא!

icon

הקפאת משכנתא זהו תהליך שבו רוצים לעצור את תשלומי המשכנתא לתקופה מסוימת 

icon

בהקפאה זו בעל המשכנתא דוחה את תשלומי הקרן, אך ממשיך לשלם את הריבית

icon

בהקפאה מלאה אנו מקפיאים גם את הקרן וגם את הריבית.

icon

הסיבות העיקריות להקפאת משכנתא: מצב כלכלי קשה, מצב בריאותי מורכב, רכישת דירה חדשה, הליך גירושין, חופשה ועוד…

icon

דחיית תשלומי משכנתא בדרך כלל פחות מומלצת אלה אם נמצאים במצב כלכלי קשה ורוצים להקטין את ההוצאות החודשיות כדי לקבל קצת "אוויר"

איתי כהן - בעלים ATUS

נכתב על ידי איתי כהן
מומחה למשכנתאות כבר למעלה מ-10 שנים
יודע לבנות תיק משכנתאות מנצח עבור כל לקוח, ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות